Archiv pro měsíc: Duben 2018

Farní zájezd na Svatý Hostýn

Naše farnost chystá v pátek 18. 5. 2018 autobusový zájezd na Sv. Hostýn.  Po cestě ještě navštívíme v Brodku výrobu zvonů a zvonkohru. Na Hostýně je možnost oběda v poutním domě a po obědě pak bohoslužba na venkovním zastřešeném pódiu u baziliky. Upřesněný program bude ještě v předstihu na farních webových stránkách oznámen. Odjezd od Slovanského domu v 8:00 (sraz v 7:45 hod). Předpokládaný návrat mezi 18–19 hod. Cena za dopravu 200,- Kč (není zahrnuto vstupné a jídlo).

Cyklovýlet

Ústín

Ve státní svátek 8. května podnikneme cyklovýlet do Slatinic. Během cesty malebnou hanáckou krajinou, mezi poli, budeme mít zastavení u křížů, soch bohorodiček, smírčích kamenů apod., kde bude pro děti připravena soutěž. Cyklistickým a duchovním vůdcem bude ostřílený „biker“ a farář Rosťa Valušek. Sraz před neředínským krematoriem ve 13:30 hod. Jede se i za obvyklého májového počasí (tj. počítejte s možností občasného májového deštíku – blatníky na kole výhodou).

Diecézní shromáždění

Husův sbor v Olomouci

V sobotu 28. 4.  t. r. bude opět náš sbor hostit diecézní shromáždění, které začne bohoslužbou v 9:30 hod. Shromáždění je otevřeno všem zájemcům a našim věřícím, jen hlasovací právo mají volení delegáti z jednotlivých NO, členové diecézních orgánů a duchovní na území olomoucké diecéze.